Drukuj

Bieszczady zimą

Mała i Wielka Rawka oraz Dział od lat są chętnie odwiedzane przez amatorów narciarstwa turowego. Strome północne zbocza i długo zalegająca pokrywa śnieżna pozwalają na zjazdy aż do wiosny.

Doskonałe tereny do uprawiania tej formy narciarstwa znajdują się na zboczach Małej i Wielkiej Rawki, w paśmie granicznym, na Połoninach Caryńskiej i Wetlińskiej oraz w rejonie Tarnicy. W minionych latach w okolicach naszego schroniska i na zboczach Rawek odbyły się również zawody Pucharu Połonin będącego częścią Pucharu Polski w narciarstwie turowym. Organizatorem był Rzeszowski Klub Wysokogórski. Zawody skupiły czołówkę zawodników biorących udział w rywalizacji o Puchar Polski w narciarstwie wysokogórskim. Baza zawodów znajdowała się w Bacówce Pod Małą Rawką. Przed schroniskiem znajdowały się również start i meta zawodów.

Amatorzy narciarstwa śladowego i biegowego mogą wędrować po licznych stokówkach. W okolicach Wetliny wyznakowano trasy biegowe - częściowo nasypami wąskotorowej kolejki bieszczadzkiej. Trasą Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej podążają również uczestnicy tradycyjnego biegu narciarskiego od "Niedźwiedzia do Kija".

Wyciągi narciarskie znajdują się w Bystrem, Kalnicy, Ustrzykach Dolnych, Lesku i Karlikowie.

W okolicach schroniska regularnie odbywają się szkolenia i zimowe zawody Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Bieszczady nadają się również do wędrówek na rakietach śnieżnych. Rakiety zakłada się na obuwie turystyczne, a nauka poruszania się w nich przebiega bardzo szybko. Rakiety zyskują obecnie wielu zwolenników jako 'prostsze w obsłudze' niż narty turowe, a prawie tak samo - za wyjątkiem możliwości zjazdu :-( - ułatwiające wędrówkę w śniegu.

W schronisku istnieje możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych. W ofercie znajdują się również kijki (płatne osobno). Istnieje również możliwość wypożyczenia rakiet oraz kijków na godziny. Szczegółowe informacje w schronisku. Rakiety sprawdzają się idealnie na wycieczkach m.in. na Rawki i Kremenaros oraz Połoniny.

Finansowanie

Program współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. więcej →

Kontakt

Bacówka Pod Małą Rawką

www.rawki.pl


504 170 127

UWAGA: ze względów technicznych
NIE odpowiadamy na SMSy

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla