Drukuj

Z widokiem na Połoniny

Zapraszamy do jednego z kultowych górskich schronisk w Bieszczadach. Bacówką PTTK Pod Małą Rawką jest schroniskiem turystyki kwalifikowanej usytuowanym w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, pomiędzy Pasmem Granicznym a Połoniną Caryńską. Z okien i schodów rozpościera się wspaniały widok na Połoninę Wetlińską.

Ten niewielki obiekt działa nieprzerwanie od ponad 35 lat, goszcząc turystów, przyrodników i fotografów. Schronisko czynne jest cały rok. Posiada 28 miejsc. Spędzić tu można zarówno jedną noc, jak i zatrzymać się na dłużej. W bufecie można otrzymać wrzątek, napić się herbaty, kawy z ekspresu ciśnieniowego, zimnego lub grzanego piwa - przyrządzanego zgodnie z rawczańską procedurą z miodem i zamorskim przyprawami. Na głodnych czekają m.in. pierogi, naleśniki z jagodami, a sezonowo – grule z bundzem. Latem obok schroniska turyści nocują również we własnych namiotach. 

Na wysokim parterze znajduje się sala jadalna. Wspólne toalety i prysznice – na dolnej kondygnacji. Małe i duże (zbiorowe) pokoje na pierwszym piętrze. Za jednorazową dopłatą można wypożyczyć pościel. W razie braku miejsc turyści posiadający śpiwór i karimat mogą przenocować na podłodze (tzw. glebie). Na noclegi przyjmowane są rezerwacje, choć noclegu nie odmawia się nikomu. Schronisko działa również w święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy – nie oferuje jednak w tym czasie specjalnego programu. W okresie sylwestrowym turyści przyjmowani są w ramach pakietów pobytowych.

 

Więcej w pełnym opisie schroniska i na stronie www.rawki.pl

Zimowe klimaty :) - zobacz więcej zdjęć

Finansowanie

Program współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. więcej →

Kontakt

Bacówka Pod Małą Rawką

www.rawki.pl


504 170 127

UWAGA: ze względów technicznych
NIE odpowiadamy na SMSy

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla