Drukuj

Dojazd autobusem (busem)

mapka

W Bieszczady można dojechać autobusem PKS, Arriva (dawne: Veolia / PKS Sanok) lub autobusem (busem) jednej z firm prywatnych (np. Neobus, San-Bus). Pociągi kursują do Sanoka i Zagórza, ale podróż nimi trwa dość długo, a ostatnio ze względu na remonty torów podróż jest znacznie utrudniona.

Poza sezonem dalekobieżne autobusy (busy) w Bieszczady dojeżdżają do Sanoka, Ustrzyk Dolnych i Polańczyka. Wyjątkiem jest Polski Bus, który kursuje z Warszawy do Rzeszowa. Dla amatorów podróży lotniczych najbliższym lotniskiem jest Rzeszów - Jasionka.

Dalej podróżuje się autobusem (Arriva - dawniej: Veolia  / PKS Sanok). Węzłem komunikacji autobusowej jest Sanok. Niektóre autobusy do Wetliny odjeżdżają z Leska. Do Ustrzyk Górnych dojechać można również z Ustrzyk Dolnych.

Autobusy do Wetliny kursują przez Lesko, Baligród i Cisną.
Do Ustrzyk Górnych przez Ustrzyki Dolne, Czarną i Lutowiska
(w sezonie letnim przez Wetlinę i Przeł. Wyżniańską).

  • W sezonie letnim (VII i VIII) autobusem można dojechać do samej Przełęczy Wyżniańskiej (przystanek Wierch Wyżniański).
  • W sezonie letnim i częściowo jesiennym do Wetliny i Ustrzyk Górnych (przez przełęcz Wyżniańską) kursują autobusy dalekobieżne (Warszawa, Karków, Wrocław).
  • W sezonie letnim i jesiennym działa lokalna nieregularna komunikacja prywatna na trasie Cisna - Wetlina - Ustrzyki Górne.

Poza sezonem najprościej dojechać do Ustrzyk Górnych i dalej dojść szosą 6 km na Przełęcz Wyżniańską.

Zobacz linki do rozkładów jazdy →


 pdfPobierz mapkę i opis dojazdu