Drukuj

Dojazd samochodem

 Współrzędne GPS: E 22°34'53" - N 49°07'01"

Z głębi kraju samochodem w Bieszczady najprościej dojechać przez Sanok i Lesko. Od strony Nowego Sącza, Gorlic i Krosna jechać można też przez Duklę, Tylawę i Komańczę.


Wyświetl większą mapę

Dalej można pojechać przez Cisną i Wetlinę. Z Wetliny jedzie się w kierunku Ustrzyk Górnych (droga 897). Mija się przełęcz Wyżnią i zjeżdża serpentynami do Brzegów Górnych. Jadąc główną drogą w kierunku Ustrzyk Górnych po 11 km od Wetliny i 3 km od Brzegów G. dojeżdża się do parkingu BdPN na Przełęczy Wyżniańskiej.

Dojazd od strony Przemyśla i drugi wariant dojazdu od Sanoka i Leska to droga przez Ustrzyki Dolne, Czarną, Lutowiska do Ustrzyk Górnych. W Ustrzykach Górnych trzeba skierować się na Wetlinę (droga 897). Po 6 km wyjeżdża się na Przełęcz Wyżniańską. Jest to wariant o kilka kilometrów dłuższy. Pozwala jednak uniknąć większości serpentyn wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej.

Na Przełęczy Wyżniańskiej znajduje się parking BdPN, gdzie należy pozostawić samochód. Dla osób nocujących przeznaczona jest górna część parkingu. Dalej trzeba się udać pieszo drogą do schroniska, 900 metrów szlakiem zielonym w kierunku Małej Rawki.

Dla osób wybierających się do nas samochodem zimą:

  • prosimy brać pod uwagę, że drogi w Bieszczadach
    odśnieżane są niekoniecznie w pierwszej kolejności :-)
  • lepiej utrzymana jest droga Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne - przełęcz Wyżniańska
  • zimowe opony są konieczne, łańcuchy mogą się przydać, łopata do śniegu ułatwia życie
  • w warunkach zimowych droga do schroniska zajmuje zazwyczaj więcej czasu niż latem.

pdfPobierz mapkę i opis dojazdu

Finansowanie

Program współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. więcej →

Kontakt

Bacówka Pod Małą Rawką

www.rawki.pl


504 170 127

UWAGA: ze względów technicznych
NIE odpowiadamy na SMSy

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla